Srijeda, 30 Ožujak 2022 15:12

POSJET SAVJETNICE PRAVOBRANITELJICE ZA DJECU POLIKLINICI ZA ZAŠTITU MENTALNOG ZDRAVLJA DJECE I MLADIH

Polikliniku za mentalno zdravlje djece i mladih Opće bolnice Dubrovnik posjetila je u srijedu, u sklopu redovnog obilaska institucija koje skrbe o djeci, savjetnica pravobraniteljice za djecu Ana Babić Pezo. Istaknula je kako je Poliklinika primjer dobre prakse koji bi trebale slijediti i ostale zdravstvene institucije u Republici Hrvatskoj. Savjetnica Babić Pezo je u pratnji ravnatelja Opće bolnice Dubrovnik izv.prof.prim.dr.sc. Marija Bekića i voditelja dr. Davora Grileca te savjetnice Poliklinike za zaštitu mentalnog zdravlja djece i mladih Silve Capurso, obišla prostore Poliklinike i upoznala se s načinom rada.

U Poliklinici za zaštitu mentalnog zdravlja djece i mladih radi osam terapeuta iz područja psihologije, edukacijske rehabilitacije, logopedije, artikulacijske fonetike i radne terapije, a djelatnice su obučene i za rad na NF aparatu te u senzornoj sobi. Najčešći razlozi psihoterapijskih postupaka kod djece vrtićke dobi su neurorazvojni poremećaji, a kada je riječ o djeci i mladima iz osnovnih i srednjih škola, razlozi njihovog dolaska najčešće su mentalne teškoće i problemi. Poliklinika radi u dvije smjene 8-20 sati kao psihodijagnostički centar, a pruža i usluge rehabilitacije i habilitacije te terapije za djecu s razvojnim problemima.