Ponedjeljak, 06 Lipanj 2022 13:14

OPĆU BOLNICU DUBROVNIK POSJETILI POLAZNICI VISOKE RATNE ŠKOLE "BAN JOSIP JELAČIĆ"

Slika - 05.05.2021. -  Posjet polaznika 23. naraštaja Ratne škole "Ban Josip Jelačić" Slika - 05.05.2021. - Posjet polaznika 23. naraštaja Ratne škole "Ban Josip Jelačić"

Polaznici visoke ratne škole Ban Josip Jelačić borave na dubrovačkom području, a nakon slijetanja na heliodrom kraj Opće bolnice Dubrovnik, i ove su godine posjetili tu ustanovu.

11 polaznika ratne vojne škole Ban Josip Jelačić u sklopu naobrazbe predstavnika iz Republike Hrvatske, Slovenije, Crne Gore, Makedonije i Bosne i Hercegovine obišli su u petak Opću bolnicu Dubrovnik, a ravnatelj izv.prof.prim.dr.sc. Marijo Bekić upoznao ih je sa specifičnostima te ustanove koja, iako je bolnica regionalnog značaja, ima brojne karakteristike kliničkih bolnica, posebno kada je riječ o trauma centru.

Opća bolnica Dubrovnik prema riječima ravnatelja Bekića sustavno obavlja i sistematske preglede branitelja po čemu je među najboljima u RH. Polaznici ratne škole upoznati su i s radom Opće bolnice Dubrovnik tijekom Domovinskoga rata. Ravnatelju Bekiću uručili su zahvalnicu za nesebičan doprinos radu ratne škole Ban Josip Jelačić, a u sklopu posjeta danas će obići i područje Dubrovačko-neretvanske županije.