Utorak, 13 Rujan 2016 11:53

ODJEL ZA PULMOLOGIJU I IMUNOLOGIJU

VODITELJ ODJELA
Prim. mr. sc. Žarko Vrbica, dr. med. specijalist opće interne medicine, subspec. pulmologije
zarkov@bolnica-du.hr
GLAVNA SESTRA
Radmila Petričević, bacc. med. techn.
radmilap@bolnica-du.hr
LIJEČNICI
Ivana Dujmović, dr. med. specijalist opće interne medicine, subspec. pulmologije
Vesna Vladić-Carević, dr. med. specijalist opće interne medicine, subspec. pulmologije
Katarina Hađija-Marković, dr. med. specijalizant pulmologije
Ana Vodanović, dr. med. specijalizant alergologije i imunologije
Antonia Petrović, dr. med. specijalizant pulmologije
Odjel +385 (020) 431-692
Ambulanta +385 (020) 431-785

UKRATKO O ODJELU
Odjel za pulmologiju i imunologiju je smješten na trećem katu objekta "D". Na odjelu se liječe i dijagnostički obrađuju bolesnici s plućnim i imunološkim bolestima. U polikliničkom dijelu koji se nalazi u prizemlju obavlja se dijagnostička obrada u pulmološkoj, imunološkoj, reumatološkoj i alergološkoj ambulanti te endoskopija. Od dijagnostičke obrade rade se spirometrija, difuzijski kapacitet za CO, alergološko testiranje, bronhoskopija i ultrazvuk prsišta te pleuralna punkcija. Dio bolesnika obrađuje se i liječi u dnevnoj bolnici, koja radi u sklopu odjela, osim dijagnostičke obrade u njoj se primjenjuju i terapijski postupci, dominantno moderno biološko liječenje imunoloških bolesnika.

SLUŽBA INTERNISTIČKIH DJELATNOSTI
ODJEL ZA OPĆU INTERNU MEDICINU ODJEL ZA GASTROENTEROLOGIJU