Utorak, 13 Rujan 2016 12:14

ODJEL ZA PLASTIČNU KIRURGIJU DOJKE

VODITELJ ODJELA
Izv. prof. prim. dr. sc. Marko Margaritoni, dr. med. specijalist opće kirurgije, subspec. plastične kirurgije
markom@bolnica-du.hr
GLAVNA SESTRA
Ana Margaritoni, dipl. med. techn.
anada@bolnica-du.hr
LIJEČNICI
Robert Selmani, dr. med. specijalist opće kirurgije, subspec. plastične kirurgije
Iris Hadžikadić, dr. med. specijalist opće kirurgije
Damjan Ilić, dr. med. specijalizant plastične, rekonstrukcijske i estetske kirurgije
Ana Jelavić Čokljat, dr. med. specijalizant plastične, rekonstrukcijske i estetske kirurgije
Maja Maglić, dr. med. specijalizant plastične, rekonstrukcijske i estetske kirurgije
Odjel +385 (020) 431-857

UKRATKO O ODJELU
U okviru Službe za  kirurške djelatnosti, plastično rekonstrucijska kirurgija je relativno mlada grana, s početkom razvoja 2000.godine. Preseljenjem tadašnjeg Kirurško-traumatološkog odjela u objekt D, u siječnju 2003. godine, prostorno se razdvajaju kirurške specijalnosti pa se, među ostalima, postupno formira i Odsjek plastične kirurgije i kirurgije dojke . Reorganizacijom kirurških službi, u lipnju 2014.godine, Odsjek prerasta u Odjel opće i plastične kirurgije s pet liječnika općih i/ili užih specijalista i specijalizanata, te kvalitetno educiranim medicinskim sestrama.
Današnji odjel ima 11 bolesničkih kreveta s pratećim radnim prostorima  na površini  oko 300  m2, a od 01.srpnja, 2017. god. s novim nazivom  Odjel za plastičnu kirurgiju i kirurgiju dojke. Godišnje se na odjelu izvrši 600-700 bolničkih operacijskih zahvata iz različitih područja plastično-rekonstrukcijske i estetske kirurgije, i to pretežno elektivnih. Ambulanta za plastičnu kirurgiju i kirurgiju dojke  godišnje pruža oko 7000 usluga (pregledi, konzultacije, prevoji, ambulanti zahvati).
U sklopu odjela  više od 15 godina formiran je Onkološki multidisciplinarni tim s pridruženim specijalistima odgovarajućih struka i redovitim tjednim sastankom . Liječnici odjela sudjeluju  u  stručnom, znanstvenom i nastavnom radu u suradnji sa Sveučilištem u Dubrovniku, Splitu i Zagrebu. Organiziranjem te sudjelovanjem na  domaćim i međunarodnim kongresima i simpozijima, predstavlja važan dio naše djelatnosti u pogledu razvoja struke. Odjel je nositelj organizacije šest domaćih i međunarodnih kongresa, tri međunarodna simpozija i više od 10 tečajeva i radionica.

DIJAGNOSTIČKI, TERAPIJSKI I OPERACIJSKI POSTUPCI

SLUŽBA KIRURŠKIH DJELATNOSTI
CENTRALNI OPERACIJSKI BLOK SA STERILIZACIJOM ODJEL ZA ABDOMINALNU I TORAKALNU KIRURGIJU
ODJEL ZA JEDNODNEVNU KIRURGIJU ODJEL ZA NEUROKIRURGIJU