POSJETE BOLESNICIMA

Zbog epidemiološke situacije izazvane sezonskom gripom, u Općoj bolnici Dubrovnik se od 25.01.2023. (srijeda) do daljnjeg uvodi zabrana posjeta bolesnicima na svim odjelima.

POSJETE PACIJENTIMA U BOLNICI DOZVOLJENE SU U VREMENU:

- Od 15:00 do 16:00 sati (nedjeljom i blagdanom do 13:00 do 15:00 sati).

Za vrijeme trajanja COVID-19 pandemije pri posjeti pacijentima potrebno je sukladno smjernicama HZJZ pravilno nositi kiruršku masku uz provođenje potrebnih higijenskih postupaka o kojima će posjetitelje obavijestiti zaposlenici radilišta na koje dolaze. Ograničeno vrijeme uz bolesnika za vrijeme trajanja COVID-19 pandemijeje 15 minuta, a pacijenta može istodobno posjetiti jedna osoba.

Izvanredne posjete pacijentima u drugo vrijeme može dozvoliti samo šef službe ili ovlašteni dežurni liječnik.

Sve obavijesti o zdravstvenom stanju pacijenata koji se nalaze na odjelima, članovi obitelji pacijenta mogu tražiti samo od odjelnog liječnika.
POSJETITELJIMA NISU DOZVOLJENE POSJETE BEZ PRETHODNE DOZVOLE ŠEFA SLUŽBE ILI DEŽURNOG LIJEČNIKA:

- porođajnom odjelu
- neonatologiji
- jedinici intezivnog liječenja

POSJETITELJIMA JE ZABRANJENO:

- pušiti
- donositi hranu koju pacijent ne smije konzumirati
- remetiti red i mir
- donositi i nuditi pacijentu alkoholno piće
- unositi u bolesničku sobu stvari koje pacijent ne smije držati kod sebe
- sjediti ili ležati u krevetu pacijenta
- ulaziti i zadržavati se u prostorijama u koje je zabranjen pristup pacijentima